• wrażenia z jazdy nową Kią Niro. Sprawdziliśmy osiągi i jakość materiałów w kabinie 
  • test Mercedesa EQE, luksusowej limuzyny z napędem elektrycznym
  • porównanie Dacii Jogger z VW Caddy. 
  • poradnik dla kupujących auta używane, a w nim 10 niedużych aut z charakterem i Hyundai Tucson II generacji
  • test bagażników dachowych sześciu czołowych producentów

Pierwsze półrocze na rynku sprzedaży nowych samochodów zakończyło się spadkiem o ponad 12 proc. w porównaniu z tym samym okresem 2021 roku. Liderką jest Toyota (40 622 auta), na drugim miejscu Škoda (28 620), na trzecim – VW (20 470). Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że tuż za tą trójką, a w niektórych miesiącach na trzeciej pozycji, plasuje się Kia, wysoko jest także Hyundai. Auta tych firm cieszą się coraz większym zainteresowaniem i trudno się temu dziwić, wszak przyciągają klientów coraz ciekawszym stylem, wysoką jakością i niezawodnością.

AS 27 2022 Foto: Auto Świat
AS 27 2022

Jesteśmy pod wrażeniem nowej Kii Niro, którą sprawdziliśmy podczas pierwszych jazd. To auto ma szansę być przebojem rynkowym, podobnie jak Sportage czy Ceed. Huyndai Tucson z kolei to SUV, który cieszy się u nas naprawdę dużym zainteresowaniem. Prezentujemy dziś drugą generację tego modelu, na rynku aut używanych rozchodzi się jak świeże bułeczki.

Wracając jednak do rynku nowych samochodów, to warto przeczytać prezentację eleganckiego Citroena C4X oraz Opla Astra Sports Tourer, czyli praktycznego kompaktu w wersji kombi.

W pierwszej dziesiątce najchętniej kupowanych w Polsce aut są BMW, Mercedes i audi, a więc przedstawiciele klasy premium. Mieliśmy okazję przetestować Mercedesa klasy E w wersji z napędem elektrycznym. I właśnie Mercedes EQE jest chyba najlepszym modelem w historii tej klasy. Niesamowitych wrażeń dostarczy również BMW M4 Competition Cabrio z napędem na cztery koła. Polecamy test tego auta. Podobnie ekscytujące jest Alpine 110 GT, również przetestowane przez nas dla naszych Czytelników. Nie mówiąc już o Fordzie Mustangu Mach-e, które zaczyna w naszej redakcji test długodystansowy.

Niedroga Dacia Jogger wzywa na pojedynek sporo droższego i większego VW Caddy. Sprawdzamy w tym porównaniu, które z tych aut ma lepsze osiągi, oferuje więcej przestrzeni i przyjemności z jazdy.

W części wydania poświęconej autom używanym, poza Hyundaiem Tucsonem, prezentujemy 10 niedużych modeli, ale takich, które mają niepowtarzalny styl i charakter. Wyróżniają się ciekawą stylistyką, dobrymi osiągami i rozsądnymi kosztami użytkowania. Na pewno wiele z nich warto rozważyć przed zamiarem zakupu pierwszego bądź kolejnego w życiu samochodu.

Wielu z nas wakacyjny wyjazd ma jeszcze przed sobą i zastanawia się, jak się spakować. Może zatem warto zapoznać się z testem bagażników dachowych sześciu znanych producentów. Oceniamy nie tylko ich ceny, ale również wiele parametrów praktycznych.

Kolejne porady, to przestroga przed możliwymi błędami mechaników w warsztatach podczas przeglądu lub naprawy auta. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przed odbiorem samochodu z serwisu.

Życzymy miłej lektury i bezpiecznych wakacyjnych podróży!