Zdarzenie miało miejsce 13 czerwca na ulicy Gliwickiej w Przyszowicach, gdzie kierowca srebrnego Audi Q7 zdecydował się na ryzykowne przekroczenie prędkości — policyjny miernik wskazał dokładnie: 103 km/h. To o ponad 50 km/h więcej niż wynosi obowiązujące ograniczenie w terenie zabudowanym. W tej sytuacji mężczyzna musiał liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

Przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h Foto: Śląska Policja
Przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h

Odpocznie od prowadzenia samochodu

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kierowca otrzymał wysoki mandat w kwocie 3 tys. zł, a na jego konto wpłynęło 13 punktów karnych. To jednak nie wszystko — przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym jest dodatkowo karane zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

Policja przypomina, że jazda bez prawa jazdy grozi wydłużeniem zakazu prowadzenia do sześciu miesięcy, a kolejne przyłapanie na takiej jeździe oznacza cofnięcie uprawnień i konieczność skończenia kursu i ponownego zdania egzaminu na prawo jazdy.

Apel policji: noga z gazu!

Policjanci drogówki nieustannie apelują do kierowców o zachowanie ostrożności i przestrzeganie przepisów drogowych. Nadmierna prędkość to nie tylko najczęstsza przyczyna wypadków, w razie kontroli oznacza również surowe konsekwencje dla kierowcy, nawet gdy nic się nie stanie.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 17.06.2024, Policja Śląska.