• Kierowcy masowo przekraczają prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym
  • Za takie wykroczenia prawo przewiduje wysokie mandaty, punkty karne oraz zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące

Szybka jazda, szybkie konsekwencje

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu nie mieli łatwego wieczoru. W krótkim czasie musieli interweniować aż pięciokrotnie. Kierowcy w wieku od 20 do 58 lat zignorowali ograniczenia prędkości, przekraczając je o ponad 50 km/h. Najmłodszy z nich, 20-latek, pędził swoim pojazdem z prędkością 103 km/h w miejscu, gdzie obowiązywała pięćdziesiątka.

Miejsce zdarzenia: Rdzawka

Rdzawka, niewielka miejscowość w powiecie nowotarskim, stała się areną niebezpiecznych wyścigów. Policjanci, wyposażeni w sprzęt do pomiaru prędkości, nie mieli problemu z uchwyceniem wykroczeń. Wszystkie przekroczenia prędkości zostały zarejestrowane w tym samym miejscu, co świadczy o potrzebie zwiększonej ostrożności i kontroli w tym rejonie.

Konsekwencje dla kierowców były natychmiastowe. Oprócz utraty prawa jazdy na trzy miesiące, każdy z nich został obciążony mandatem w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktami karnymi. To przestroga dla innych.

Apel policji i przypomnienie o przepisach

Policja apeluje o rozważną i zgodną z przepisami jazdę. Przypomina również o systemie punktów karnych i mandatów za przekroczenie prędkości, które mogą się podwoić w przypadku recydywy. To ważne, aby każdy kierowca był świadomy konsekwencji, jakie niesie za sobą lekceważenie ograniczeń prędkości, szczególnie w obszarach zabudowanych, gdzie ryzyko wypadku jest znacznie większe.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 29.03.2024, KPP w Nowym Targu.