• 20-latek kierujący BMW dostał mandat 2700 złotych i 20 punktów karnych
  • Kierowca BMW nie tylko jechał za szybko, lecz także wyprzedzał na podwójnej ciągłej

20-letni kierujący BMW, nie zważając na ograniczenia i bezpieczeństwo, wyprzedzał inne pojazdy na linii podwójnej ciągłej, by chwilę później znacząco przyspieszyć. Wideorejestrator zanotował prędkość 226 km/h – to o 136 km/h więcej od limitu na drodze jednojezdniowej poza obszarem zabudowanym.

Jego nieodpowiedzialne zachowanie zostało szybko zauważone przez patrol drogówki, który przeprowadzał kontrolę prędkości na terenie powiatu.

Konsekwencje naruszenia przepisów

Po zatrzymaniu do kontroli drogowej młody kierowca został ukarany mandatem w wysokości 2700 złotych oraz 20 punktami karnymi. Zbliża się tym samym do granicy, która może skutkować utratą prawa jazdy. Skąd taki mandat i tyle punktów? To proste: za przekroczenie prędkości o ponad 70 km/h taryfikatory przewidują 2500 zł mandatu i 15 punktów karnych. Za wyprzedzanie połączone z przekroczeniem linii podwójnej ciągłej się należy się 200 zł mandatu i 5 punktów karnych.

Prędkość - główna przyczyna wypadków

Policja nieustannie przypomina, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Wyższa prędkość wydłuża drogę hamowania, co w krytycznych sytuacjach może okazać się niewystarczające do uniknięcia kolizji czy wypadku. Ten incydent jest kolejnym dowodem na to, że przestrzeganie ograniczeń prędkości jest kluczowe dla bezpieczeństwa na drogach.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 29.03.2024, Policja Lubuska.