Obraz pochodzący z serwisu https://jawor.policja.gov.pl/dja/aktualnosci/bieza/118251,Przypominamy-ze-mandat-karny-mozna-oplacic-bezposrednio-u-policjantow-ruchu-drog.html Foto: Policja
Obraz pochodzący z serwisu https://jawor.policja.gov.pl/dja/aktualnosci/bieza/118251,Przypominamy-ze-mandat-karny-mozna-oplacic-bezposrednio-u-policjantow-ruchu-drog.html

Wygoda płatności – Polska idzie z duchem czasu

Wprowadzenie terminali płatniczych przez policję to odpowiedź na potrzeby współczesnego społeczeństwa. W dobie cyfryzacji i powszechnego dostępu do płatności elektronicznych możliwość zapłaty mandatu bezpośrednio u funkcjonariusza jest znacznym udogodnieniem. To rozwiązanie jest dostępne na terenie całego kraju, co świadczy o modernizacji polskiej policji i jej dążeniu do podnoszenia standardów obsługi.

Bez dodatkowych kosztów – opcja dla każdego

System płatności mandatów na miejscu nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Jest to opcja, z której kierowcy mogą skorzystać, ale nie muszą – to wyłącznie ułatwienie. Dla wielu osób, szczególnie tych, które nie mają czasu na tradycyjne metody regulowania należności, jest to wygodna alternatywa.

Dostępność dla zagranicznych turystów

Policja podkreśla, że system płatności jest przyjazny również dla osób z zagranicy. Posiadacze zagranicznych kart płatniczych mogą dokonywać płatności w swojej walucie.

To udogodnienie jest możliwe dzięki Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z 2017 roku, które umożliwiło wprowadzenie terminali płatniczych w jednostkach policji.

Oszczędność czasu i wygoda

Dzięki terminalom płatniczym kierowcy mogą zaoszczędzić czas, który musieliby poświęcić na dojazd do banku czy poczty. Procedura jest szybka i prosta, co jest szczególnie ważne w przypadku osób, które są w pośpiechu lub mają ograniczony dostęp do tradycyjnych form płatności.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 20.04.2024, Polska Policja.