• Zachęcamy do oddawania głosów w specjalnej ankiecie, która znajduje się pod artykułem

Zatrzymanie na ulicy Warszawskiej

W niedzielę, 7 lipca, na ulicy Warszawskiej w Radomiu, patrol drogówki zatrzymał do kontroli BMW, które poruszało się z prędkością 75 km/h w strefie ograniczenia do 50 km/h. Za kierownicą pojazdu siedział 24-letni mężczyzna, który jak się okazało, był nietrzeźwy.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Alkohol i prędkość - niebezpieczne połączenie

Badanie alkomatem wykazało blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie kierowcy. Dodatkowo, przewożenie niemowlęcia w takim stanie jest nie tylko nieodpowiedzialne, ale i nielegalne. Policjanci bez wahania zatrzymali prawo jazdy mężczyzny, który teraz musi liczyć się z konsekwencjami swojego zachowania.

Konsekwencje prawne

Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu to przestępstwo, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku, oprócz zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, doszło do narażenia życia najmłodszego pasażera, co może skutkować surowszym wymiarem kary.

Apel policji

Policja przypomina, że alkohol znacząco obniża koncentrację i opóźnia reakcje kierowców. Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drogach i ryzykują nie tylko własnym zdrowiem i życiem, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Apeluje się o rozsądek i przestrzeganie przepisów drogowych.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 9.07.2024, Polska Policja.

Ładowanie formularza...