• Zachęcamy do oddawania głosów w specjalnej ankiecie, która znajduje się pod artykułem

Trzej nietrzeźwi na drogach Złotoryi

Złotoryjscy funkcjonariusze podczas rutynowych kontroli drogowych wyeliminowali z ruchu trzech kierujących pod wpływem alkoholu. Wśród zatrzymanych był 55-letni motocyklista z województwa wielkopolskiego, który miał w organizmie 1,2 promila alkoholu. Pozostali kierowcy również przekroczyli dozwolony limit alkoholu w wydychanym powietrzu, który wynosi 0,2 promila.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Konsekwencje jazdy po alkoholu

Zatrzymanym kierowcom oprócz utraty prawa jazdy grożą poważne konsekwencje prawne, w tym sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wysokie grzywny finansowe, a nawet kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policja przypomina, że alkohol może utrzymywać się w organizmie przez wiele godzin, a nawet do następnego dnia, co nie zawsze koreluje z subiektywnym poczuciem trzeźwości.

Zapobieganie to podstawa

Aby uniknąć tragicznych w skutkach decyzji o prowadzeniu pojazdu po spożyciu alkoholu, warto skorzystać z bezpłatnych alkomatów dostępnych w miejscach publicznych, takich jak recepcja Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. Policja apeluje i przypomina o zasadzie: Piłeś? Nie jedź!, która powinna być mottem każdego odpowiedzialnego kierowcy.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 9.07.2024, Polska Policja.

Ładowanie formularza...