• Zachęcamy do oddawania głosów w specjalnej ankiecie, która znajduje się pod artykułem

Akcja Trzeźwy kierowca w liczbach

W poniedziałek, 8 lipca, żagańscy policjanci skontrolowali 314 kierujących. Niestety, nie wszyscy przestrzegali zasady trzeźwości za kierownicą. Trzech z nich zostało przyłapanych na prowadzeniu pojazdów pod wpływem alkoholu, co stanowi poważne naruszenie przepisów ruchu drogowego.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Rekordzista bez uprawnień i na podwójnym gazie

W Gozdnicy zatrzymano 49-letniego mężczyznę kierującego Citroenem, który miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Dodatkowo, okazało się, że nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdem i nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy.

Policjanci przeprowadzili specjalną akcję. Sprawdzili ponad 300 kierowców Foto: Policja
Policjanci przeprowadzili specjalną akcję. Sprawdzili ponad 300 kierowców

Nietrzeźwi kierowcy ciężarówek

W Bożnowie patrol drogówki zatrzymał 44-letniego kierowcę Mercedesa ciężarowego, który miał ponad 1,5 promila alkoholu. Kolejnym przypadkiem był 55-latek prowadzący ciężarówkę marki Man, również w stanie nietrzeźwości. Obaj kierowcy ciężarówek stracili prawa jazdy i odpowiedzą przed sądem.

Policjanci przeprowadzili specjalną akcję. Sprawdzili ponad 300 kierowców Foto: Policja
Policjanci przeprowadzili specjalną akcję. Sprawdzili ponad 300 kierowców

Apel policji i konsekwencje

Policja apeluje o rozsądek i przypomina o ogromnym zagrożeniu, jakie stanowią nietrzeźwi kierowcy dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jazda pod wpływem alkoholu to nie tylko ryzyko wypadku, ale również pewność utraty prawa jazdy i konsekwencji sądowych. Nawet niewielka ilość alkoholu może zaburzyć zdolność prowadzenia pojazdu.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 9.07.2024, Policja Lubuska.

Ładowanie formularza...