Mimo codziennych apeli policyjnych o rozwagę i przestrzeganie przepisów, na drogach nadal spotykamy nieodpowiedzialnych kierowców. Tym razem dowodem na to jest postawa 28-letniego mieszkańca powiatu grójeckiego. Funkcjonariusze piaseczyńskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali go na terenie Nowego Prażmowa za przekroczenie dozwolonej prędkości o 25 km/h.

Zbyt szybka jazda okazała się najmniejszym problemem

Kiedy jednak podeszli do auta, okazało się, że popełnione przez niego wykroczenie to najmniejszy problem. Od mężczyzny było wyraźnie czuć alkohol, a badanie alkomatem wykazało, że ma on w wydychanym powietrzu ponad 3 promile.

Mężczyzna nie widział w swoim zachowaniu niczego nagannego, twierdząc, że jedzie tak już kilkanaście kilometrów i zamierza dojechać do Grójca. Plany musiały jednak ulec zmianie. Do domu 28-latek dojechał, ale już nie jako kierowca, a pasażer.

Sprawa mężczyzny trafi teraz do sądu, gdzie poniesie konsekwencje prawne zarówno za popełnione przestępstwo, jak i wykroczenie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka kara pieniężna.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 10.02.2024, Piaseczno.