• Zachęcamy do oddawania głosów w specjalnej ankiecie, która znajduje się pod artykułem

Niebezpieczna prędkość w mieście

Międzyrzeccy policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali kierowcę, który w niedzielne popołudnie znacznie przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Pomimo ograniczenia do 50 km/h, kierujący audi pędził z prędkością 112 km/h. Wykroczenie to zostało zarejestrowane w pobliżu przejścia dla pieszych, co dodatkowo zwiększało ryzyko tragedii.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Surowe konsekwencje lekceważenia przepisów

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kierowca audi został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych. Dodatkowo, na jego konto wpisano 14 punktów karnych, co zbliża go do granicy utraty prawa jazdy na dłuższy okres. Co więcej, mężczyzna musi się również pogodzić z trzymiesięcznym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. To surowa, ale adekwatna do ryzyka jakie stworzył, kara.

Apel policji do kierowców

Policja apeluje do wszystkich kierujących o zachowanie ostrożności i przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Bezpieczeństwo na drogach jest kluczowe i nie powinno być nigdy bagatelizowane. Odpowiedzialność za życie własne i innych uczestników ruchu powinna być priorytetem każdego kierowcy. Jak podkreśla młodszy aspirant Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu, takie zdarzenia są przestrogą i pokazują, że przepisy są po to, aby chronić nas wszystkich.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 9.07.2024, Policja Lubuska.

Ładowanie formularza...