W sobotnie popołudnie (9 marca) w Pniówku policjant wracający do domu po zakończonej służbie zauważył niepewny tor jazdy kierowcy fiata, który jadącego przed nim. Wskazywał on, że prowadzący może być nietrzeźwy. Policjant zdecydował się na interwencję.

Wyprzedził niepewnego kierowcę i doprowadził do zatrzymania pojazdu na poboczu drogi. Po podejściu do zatrzymanego auta i wyczuwaniu od kierującego alkoholu natychmiast powiadomił oficera dyżurnego jednostki, który skierował na miejsce patrol ruchu drogowego.

Kierującym fiatem okazał się 50-latek z gminy Zamość. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie dwa promile alkoholu. Mężczyzna stracił już uprawnienia do kierowania pojazdem, a teraz czeka go sądowa rozprawa i kara za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Zgodnie z Kodeksem karnym, za takie przestępstwo grozi do trzech lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara finansowa do 60 tys. złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 11.03.2024, Zamość.