Obywatelska postawa zapobiega tragedii

W czwartek, 6 czerwca 2024 roku, o godzinie 20:40, świadkowie zareagowali na niepokojące zachowanie mężczyzny, który zataczając się, wsiadł do swojego Forda i odjechał. Niezwłoczne zgłoszenie pod numer alarmowy pozwoliło na szybką interwencję policji. Funkcjonariusze ruchu drogowego z komendy w Świeciu błyskawicznie zlokalizowali pojazd i przystąpili do działania.

Skuteczna akcja policji ze Świecia

Policjanci potrzebowali zaledwie kilku minut, aby odnaleźć i zatrzymać opisywany pojazd. Kontrola drogowa potwierdziła przypuszczenia zgłaszającej osoby – za kierownicą siedział nietrzeźwy 47-latek. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu, co stanowi poważne przestępstwo – zagrożone m.in. konfiskatą pojazdu.

Konsekwencje prawne dla sprawcy

Zatrzymanemu kierowcy od razu odebrano prawo jazdy, a następnie przewieziono go do policyjnego aresztu. Teraz mieszkaniec Szamotuł będzie musiał odpowiedzieć przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Grozi mu – poza konfiskatą samochodu –kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysokie konsekwencje finansowe oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Apel o odpowiedzialność na drodze

Ten incydent jest przestrogą dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Policja apeluje o nieustanną czujność i niezwłoczne reagowanie na wszelkie sytuacje, które mogą zagrażać bezpieczeństwu na drogach. Odpowiedzialność i wzajemna troska mogą uratować życie i zdrowie wielu osób.