Niecodzienny widok na S3

Droga ekspresowa S3, przebiegająca przez powiat zielonogórski, jest miejscem, gdzie prędkość i natężenie ruchu samochodowego nie pozostawiają miejsca dla błędów.

Właśnie dlatego zobaczenie rowerzysty na takiej trasie jest zaskakujące i niezwykle niebezpieczne. Policjanci, którzy zatrzymali nieostrożnego cyklistę, podkreślają, że takie zachowanie jest niedopuszczalne i grozi poważnymi konsekwencjami.

Zagrożenie życia na drodze

Poruszanie się rowerem po drodze ekspresowej to nie tylko wykroczenie, ale przede wszystkim ogromne ryzyko. Wysokie prędkości samochodów i brak odpowiedniej infrastruktury dla rowerzystów sprawiają, że każdy taki przypadek może zakończyć się tragedią. Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę i przestrzeganie przepisów, które mają zapewnić bezpieczeństwo na drogach.

Apel o ostrożność

W odpowiedzi na to zdarzenie policja w Zielonej Górze przypomina o konieczności dbania o własne bezpieczeństwo. Piesi i rowerzyści powinni unikać dróg ekspresowych i autostrad, a w przypadku konieczności przekroczenia takiej trasy, korzystać z wyznaczonych przejść lub wiaduktów. Bezpieczeństwo na drodze to wspólna odpowiedzialność wszystkich jej użytkowników.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 7.04.2024, KMP Zielona Góra.