• Zachęcamy do oddawania głosów w specjalnej ankiecie, która znajduje się pod artykułem

Trzech kierowców straciło prawo jazdy

W trakcie kontroli drogowych w miejscowości Nieledew i na ulicy Hrubieszowskiej w Chełmie, policjanci wyeliminowali z ruchu trzech kierowców. 42-letni kierowca BMW pędził z prędkością 127 km/h, 47-letnia kobieta kierująca Volvo osiągnęła 112 km/h, a 44-latek za kierownicą Volkswagena jechał 105 km/h w terenie zabudowanym. Każde z tych wykroczeń zakończyło się zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące oraz mandatami i punktami karnymi.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Ponad 160 wykroczeń w weekend

Policjanci chełmskiej drogówki nie próżnowali. W ciągu zaledwie kilku dni skontrolowali ponad 200 uczestników ruchu drogowego, ujawniając przy tym ponad 160 wykroczeń. Oprócz nadmiernej prędkości, na drogach Chełma wyeliminowano również czterech nietrzeźwych kierowców i trzech rowerzystów. W niektórych przypadkach sprawy trafią do sądu, a niektórzy kierowcy otrzymali pouczenia.

Apel o rozwagę na drodze

Komisarz Ewa Czyż z chełmskiej policji apeluje do kierowców o zachowanie rozsądku i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Nadmierna prędkość pozostaje główną przyczyną wypadków. Ryzykowna jazda nie tylko naraża na szwank zdrowie i życie kierowcy, ale również innych uczestników ruchu. Bezpieczeństwo na drogach zależy od odpowiedzialności każdego z nas.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 9.07.2024, KMP Chełm.

Ładowanie formularza...