Obraz pochodzący z serwisu https://lubelska.policja.gov.pl/lub/aktualnosci/144029,Smiertelny-wypadek-w-powiecie-zamojskim-Zginal-34-latek.html
Obraz pochodzący z serwisu https://lubelska.policja.gov.pl/lub/aktualnosci/144029,Smiertelny-wypadek-w-powiecie-zamojskim-Zginal-34-latek.html

Wypadek w Wolicy Śniatyckiej

Wypadek miał miejsce w Wolicy Śniatyckiej, na drodze powiatowej w godzinach popołudniowych. Kierujący Audi, po manewrze wyprzedzania, nie zdołał opanować pojazdu, co doprowadziło do zjechania na pobocze i dalszego zdarzenia.

Po utracie kontroli nad samochodem pojazd wypadł z drogi, uderzył w drewniany znak informacyjny, a następnie w skarpę. Siła uderzenia była na tyle duża, że auto zostało wyrzucone na boczną drogę i przewróciło się na bok. Mimo podjętej reanimacji, życia kierowcy nie udało się uratować.

Działania służb na miejscu wypadku

Na miejscu zdarzenia interweniowały służby ratunkowe. Strażacy wydobyli zakleszczonego mężczyznę z rozbitego pojazdu. Niestety, mimo wysiłków medyków, 34-latek zmarł.

Policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny i przesłuchali świadków. W działaniach uczestniczył również biegły z zakresu ruchu drogowego.

Śledztwo w toku

Policja prowadzi dochodzenie w celu ustalenia dokładnych przyczyn i okoliczności wypadku. Wstępne ustalenia wskazują na zbyt dużą prędkość jako prawdopodobną przyczynę utraty kontroli nad pojazdem. Wyniki śledztwa zostaną opublikowane po jego zakończeniu.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 31.03.2024, Policja Lubelska.