W Gminie Kłodzko na drodze krajowej nr 8 policjanci wykorzystali laserowy miernik prędkości, aby wyłapać piratów drogowych. Traf chciał, że ich uwagę przykuł samochód, który pędził z prędkością 101 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Za kierownicą siedział 42-letni mężczyzna, który teraz musi pożegnać się z prawem jazdy na trzy miesiące.

Konsekwencje lekkomyślnej jazdy

Kierowca, oprócz utraty prawa jazdy, otrzymał również mandat karny w wysokości 1500 złotych i 13 punktów karnych. To surowa kara, ale adekwatna do ryzyka, jakie stwarzał na drodze. Przypomnijmy, że przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym automatycznie skutkuje trzymiesięcznym zakazem prowadzenia pojazdów. Jeśli kierowca zignoruje zakaz i ponownie zostanie złapany za kółkiem, okres ten wydłuży się do pół roku.

Apel policji: zwolnij, zanim będzie za późno

Policja nieustannie przypomina o niebezpieczeństwach związanych z nadmierną prędkością. To właśnie ona jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, podinspektor Wioletta Martuszewska, apeluje o rozwagę i przestrzeganie ograniczeń prędkości. Bezpieczeństwo na drodze to odpowiedzialność każdego kierowcy.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 8.06.2024, Polska Policja.