• Zachęcamy do oddawania głosów w specjalnej ankiecie, która znajduje się pod artykułem

Wypadek w Oborach: Szczegóły zdarzenia

Do zdarzenia doszło w sobotę, 6 lipca, około godziny 18:30. Mężczyzna, prowadząc ciągnik marki Ursus z doczepionym kultywatorem, prawdopodobnie stracił kontrolę nad pojazdem. W wyniku zjechania na pobocze, traktor przewrócił się, przygniatając kierowcę. Pomimo szybkiej reakcji służb, dla 65-latka nie było już pomocy – zginął na miejscu. Na miejscu wypadku pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Reakcja służb i śledztwo

Po otrzymaniu zgłoszenia o wypadku, na miejsce natychmiast przybyły służby ratunkowe oraz policja. Działania prowadzone były pod nadzorem prokuratora. Ciało ofiary zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych, które mają pomóc w ustaleniu dokładnych przyczyn tragedii. Policjanci przesłuchują świadków i analizują okoliczności wypadku, aby wyjaśnić, jak doszło do utraty kontroli nad traktorem.

Zjechał na pobocze i wywrócił traktor. Dla 65-latka nie było już ratunku Foto: Policja
Zjechał na pobocze i wywrócił traktor. Dla 65-latka nie było już ratunku

Apel policji w związku z sezonem prac polowych

W obliczu rozpoczynającego się sezonu prac polowych i leśnych, policja apeluje do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności. Wypadki z udziałem maszyn rolniczych zdarzają się zbyt często, a ich skutki są tragiczne. Chwila nieuwagi może kosztować życie. Służby przypominają o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa i apelują o rozwagę podczas obsługi ciężkiego sprzętu.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 9.07.2024, Komenda Powiatowa Policji w Kwidzynie.

Ładowanie formularza...