Wybierz samochód

Aston Martin DB7

Aston Martin DB7

Aston Martin DB7 to jeden z najpopularniejszych i jeden z najliczniej sprzedawanych (ponad 7000 egzemplarzy) modeli brytyjskiej marki. Auto zadebiutowało w 1993 roku, a jego produkcja ruszyła rok później, zastępując model V8.

DB7 powstało przy wsparciu Jaguara oraz Forda – Ci pierwsi dali płytę podłogową z modelu XJ, na której zbudowano także XK-8, i jednostki napędowe, z kolei drudzy – fundusze. Aston miał aluminiowe nadwozie, i jak przystało na brytyjskie modele, powinien też mieć aluminiowe bloki silnikowe, jednak ze względu na pozyskiwanie ich od Jaguara, tym razem było inaczej.

2-drzwiowe coupe prezentowało się bardzo dobrze – eleganckie i łagodne linie sprawiały jednocześnie wrażenie dynamicznego nadwozia. Z przodu znajdował się charakterystyczny szeroki grill, oraz owalne reflektory. Obok coupe dostępne było także cabrio o nazwie DB7 Volante.

Początkowo pod maską DB7 znajdował się 3,2-litrowy, turbodoładowany silnik benzynowy o (jedynie) 6 cylindrach ustawionych w rzędzie. Jednostka ta generowała 340 KM i pozwalała osiągnąć pierwszą „setkę” w niespełna 6 sekund. Dopiero od 1999 roku pod maską można było znaleźć mocniejszy silnik – odmiana V12 Vantage dysponowała dużą, 6-litrową jednostką V12 o mocy 426 KM. Oprócz tego, Vantage został „ozdobiony” w inną atrapę chłodnicy, dodatkowe wloty powietrza oraz dodatkowe światła z przodu.

3 lata później pojawiła się wersja V12 GT, która kryła ten sam silnik co wersja Vantage, jednak wzmocniony do 441 KM. Tutaj również postanowiono odróżnić aua od siebie z zewnątrz. V12 GT otrzymało nową maskę z wlotami powietrza oraz tylny spojler. Niezależnie od wersji silnikowej, moc kierowana była na tylną oś za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni ręcznej lub 5-stopniowego automatu.

W 2004 roku zakończono produkcję Astona Martina DB7, a jego następcą został model DB9.

Aston Martin DB7 - generacje

Aston Martin DB7 (1994&nbsp-&nbsp2004)

Aston Martin DB7 (1994 - 2004)

Aston Martin DB7 - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!