A3 Sportback e-tron ze swymi wynikami dotyczącymi wartości rezydualnej zdecydowanie wygrało w segmencie samochodów kompaktowych i otrzymało tytuł „Mistrza wartości 2015”.

Auto Bild i Schwacke co roku nagradzają samochody, w przypadku których przewiduje się na nadchodzące cztery lata najmniejszy spadek wartości w ich klasie. Zwycięzcy otrzymują tytuł „mistrza wartości“. Audi A3 Sportback e-tron zwyciężyło w kategorii „samochód kompaktowy” zachowując 57,3 procent wartości.

Audi A3 e-tron to pierwsza hybryda typu plug-in marki Audi. Jego cechy charakterystyczne to sportowa moc, zadziwiająca wydajność i olbrzymia radość jazdy, połączone w całość z doskonałymi wartościami użytkowymi na co dzień.

Drugie miejsce w kategorii „klasa średnia wyższa” zdobyło Audi A6 Avant 3.0 TDI competition, w „klasie luksusowej“ Audi A7 3.0 TDI competition zajęło trzecią lokatę, a w kategorii „mały SUV“ Audi Q3 2.0 TDI quattro uplasowało się na pozycji drugiej.

Tytuł „mistrza wartości“ w 15 różnych kategoriach Auto Bild i Schwacke nadały w tym roku już po raz dwunasty. W zestawieniu brano pod uwagę czterdzieści modeli czternastu marek.