Wybierz samochód

Citroen c-elysee

Citroen C-Elysee

Citroën C-Elysée to 4-osobowy sedan produkowany przez francuski koncern PSA. Co prawda nazwa Elysée pojawiła się już w historii marki, jednak model ten był przeznaczony wyłącznie na rynek chiński, w przeciwieństwie do C-Elysée, który nawiązywał do modelu produkowanego na dalekim wschodzie.

Citroën C-Elysée zadebiutował w 2012 roku wraz ze swoim bliźniaczym modelem Peugeotem 301. Samochód został zbudowany na wydłużonej płycie podłogowej modelu C3 i występuje tylko w jednej wersji nadwoziowej.

Gama silnikowa nie jest zbyt szeroka i obejmuje 2 motory benzynowe oraz jeden wysokoprężny. W pierwszym przypadku będzie to 1,2-litrowy 3-cylindrowiec o mocy 72 KM oraz 4-cylindrowy silnik 1.6 o mocy 115 KM. Jedyny diesel 1,6 HDI rozwija moc 92 KM, jednak cechuje się bardzo niskim zużyciem paliwa (producent deklaruje jedyne 4,5 litra oleju napędowego na 100 km). Do przeniesienia napędu na przednią oś odpowiadać będzie 4-stopniowy automat lub 5-biegowa skrzynia manualna. Auto wyróżnia bardzo duży jak na tą klasę bagażnik - ma aż 506 litrów pojemności.

Citroën C-Elysée konkuruje z takimi samochodami jak Dacia Logan, Skoda Rapid oraz Fiat Linea.

Citroen C-Elysee - generacje

Citroen C-Elysee - powiązane artykuły

Pokaż więcej