Wybierz samochód

Dodge Nitro

Ikona samochodu

Dodge Nitro to kompaktowy SUV i drugi model Dodge'a oferowany na polskim rynku. Pojazd zadebiutował w 2007 roku, choć jego prototyp o nazwie M80 został zaprezentowany już w 2002 roku, a wstępna wersja produkcyjna, już z właściwą nazwą – w 2005 roku.

Nitro zostało zbudowane na płycie podłogowej KA, z której korzysta także m.in. Cherokee. Nadwozie auta ma prostokątne i nieco toporne kształty, co odbija się na hałasie dochodzącym do wnętrza auta podczas jazdy. Mimo nieco podniesionego zawieszenia, Nitro nie sprawdzi się w terenie, a jedynie w miejskiej dżungli.

Wnętrze jest co prawda przestronne, a podstawowa wersja wyposażeniowa oferuje dużo dodatków, lecz jakość materiałów użytych do wykończenia pozostawia wiele do życzenia.

Do napędu auta służyły 2 widlaste „szóstki”. Pierwsza miała 3,7 litra (205 KM), a druga – 4 litry (260 KM). Dodatkowo na europejskim rynku oferowany był 2,8-litrowy turbodiesel CRD generujący 177 KM. Moc kierowana była na tylną oś, a przednia mogła zostać dołączona przy prędkości mniejszej niż 80 km/h. Do wyboru był 4- lub 5-biegowy automat oraz 6-stopniowa skrzynia manualna.

W 2011 roku produkcja Dodge'a Nitro została zakończona.

Dodge Nitro - generacje

Dodge Nitro - powiązane artykuły