W miniony weekend na torze Hungaroring rozegrana została druga runda Mistrzostw Polski Kia Picanto, w której na zaproszenie Kia Motors Polska gościnnie wystartowali Gosia Rdest, zawodniczka ścigająca się w tym sezonie w seriach TCR Germany oraz Audi TT Cup oraz Szymon Sołtysik, dziennikarz i redaktor naczelny Top Garage. Oboje prowadzą program motoryzacyjny Auto Świat GO!, którego odcinek nagrywali podczas weekendu wyścigowego na Węgrzech.

W pierwszym z dwóch zaplanowanych startów zwyciężył „wjeżdżony” w wyścigowe Picanto Jan Antoszewski, w drugim wygrała Gosia Rdest meldując się na mecie zaledwie 0,09 s przed świetnie jadącym czternastolatkiem Nikodemem Wierzbickim. Tym samym po raz pierwszy w dwunastoletniej historii pucharu markowego Kia kobieta stanęła na najwyższym stopniu podium i to zaledwie po trzech dniach kontaktu z samochodem.

Weekend obfitował w spektakularne zwroty akcji. Na pierwszym piątkowym treningu w rzęsistej ulewie Szymon Sołtysik dachował w pułapce żwirowej, ale uszkodzenia samochodu nie były znaczące i po półtorej godzinie intensywnych prac mechanicy pod wodzą Krzysztofa Tobiasza zdołali odbudować auto na drugą sesję treningową. W pierwszych sobotnich kwalifikacjach deszcz także przeszkadzał zawodnikom w uzyskaniu dobrych czasów, ale w ciągu dnia pogoda poprawiła się i tor zaczął przesychać dając szansę na rozwinięcie więszych prędkości i urwanie dodatkowych sekund.

Gosia Rdest do pierwszego niedzielnego wyścigu wystartowała z 8. miejsca i na dystansie 12 okrążeń awansowała o jedną pozycję. Szymon bezpiecznie kontrolował sytuację z 19. miejsca startowego i ostatecznie dojechał na 18. pozycji. W drugim wyścigu Gosia w spektakularny sposób przebiła się na pierwsze miejsce, które następnie straciła, by odzyskać je przed samą metą. Szymon ponownie zameldował się na 18. miejscu. Cały bieg obfitował w różne kolizje i kontakty, ale w przeciwieństwie do pierwszego wyścigu na torze nie była potrzebna neutralizacja za samochodem bezpieczeństwa.

Kolejna runda Mistrzostw Polski Kia Lotos Race odbędzie się 10-11 czerwca na Torze Poznań i będzie to jedyna polska eliminacja z sześciu zaplanowanych na ten sezon. W klasyfikacji generalnej pucharu prowadzi Jan Antoszewski przed Kamilem Serafinem i Damianem Litwinowiczem.