Wybierz samochód

Honda Pilot

Honda Pilot

Honda Pilot to średniej wielkości SUV produkowany przez japońską markę oferowany jedynie na rynku amerykańskim. I generacja auto pojawiła się w 2002 roku.

Można śmiało powiedzieć że Pilot miał amerykański charakter – nadwozie było masywne i proste, ale i zgrabne, nawiązywało do mniejszej CR-V. Wewnątrz dominowała przestrzeń – SUV Hondy mógł przewieźć aż 8 osób.

Auto było standardowo wyposażone w napęd na wszystkie koła, a jedynym silnikiem był 3,5-litrowy benzyniak V6 rozwijający 243 KM, który przekazywał moc poprzez 5-biegowy automat. W 2006 roku auto przeszło facelifting, który przyniósł zmieniony pas przedni oraz inne tylne reflektory. Oprócz tego jednostka napędowa zyskała dodatkowe 15 KM.

2 lata później pojawiła się II generacja. Z przodu dominował teraz masywny zderzak i grill, a auto stało się bardziej kanciaste. Honda wciąż była bardzo pojemna i w zależności od wersji mogła przetransportować do 7 lub 8 osób. Tym razem odmiana podstawowa miała napędzaną tylko przednią oś – napęd na 4 koła wymagał dopłaty.

Pod maską znalazł się ten sam benzyniak co poprzednio, a jego moc wynosiła 250 KM. Facelifting z 2011 roku przyniósł nowe reflektory, grill oraz zderzak, a modernizacji uległo także wnętrze pojazdu.

W 2015 roku zadebiutowała III generacja SUV-a Hondy. Stylistyka nadwozia nabrała futurystycznego charakteru i tym samym upodobniła się do stylu pozostałych modeli japońskiej marki. Podstawowa wersja oferuje m.in. 8 miejsc, napęd na przednią oś oraz 3,5-litrową V6-tkę o mocy 280 KM. Dopłaty wymaga m.in. napęd na obie osie, 2 elektrycznie sterowane okna dachowe, a oprócz tego bogatsze wersje będą miał jedynie 7 siedzeń. Do przekazania mocy na koła posłużyła skrzynia automatyczna o 6 lub 9 przełożeniach.

Honda Pilot - generacje

Honda Pilot - powiązane artykuły