Wybierz samochód

Hyundai Genesis Coupe

Hyundai Genesis Coupe

Hyundai Genesis Coupe to sportowe coupe produkowane przez południowokoreański koncern. Auto miało był następcą popularnego modelu Coupe, znanego na niektórych rynkach jako Tiburon.

Jednak na pierwszy rzut oka widać, że debiutujący w 2008 roku Genesis Coupe ma znacznie więcej temperamentu niż jego poprzednicy. Konstrukcyjnie sportowy Hyundai bazował na modelu Veloster oraz Genesis. Podstawowym silnikiem jest 2-litrowa, 4-cylindrowa jednostka wspomagana turbodoładowaniem, rozwijająca 210 KM. Topową odmianą jest duży, 3,8-litrowy wolnossący silnik V6 o imponującej mocy 303 KM. W połączeniu z masą oscylującą wokół 1,6 tony i napędem na tylną oś, mamy idealny przepis na samochód, który zagwarantuje długie godziny frajdy i uśmiechu na twarzy. Niewielu spodziewało się takiego oblicza i odmiany koreańskiej marki. Jest to typowe coupe 2+2, więc ilość miejsca na tylnej kanapie jest raczej symboliczna. Do przekazania momentu obrotowego na koła służy automat o 5 lub 6 przełożeniach lub 6-biegowa skrzynia ręczna.

W 2013 roku auto przeszło facelifting który sprawił, iż Genesis Coupe wygląda jeszcze dynamiczniej i agresywniej, niż wcześniej. Przekładnie automatyczne zostały zastąpione jedną, 8-biegową skrzynią, a jednostki napędowe wzmocniono – 4-cylindrowy silnik do 275 KM, a V6-tkę do 347 KM. W przypadku topowej odmiany owocuje to przyspieszeniem do 100 km/h w niespełna 6 sekund.

Hyundai Genesis Coupe - generacje

Hyundai Genesis Coupe (2008&nbsp-&nbsp)

Hyundai Genesis Coupe (2008 - )

Hyundai Genesis Coupe - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!