Wybierz samochód

Jeep Commander

Jeep Commander to spory SUV produkowany przez amerykański koncern Chryslera. Auto zostało zaprezentowano w 2005 roku, a jego produkcja ruszyła rok później. Był to pierwszy pojazd Jeepa z 3 rzędami siedzeń zdolny przewieźć 7 osób. 5-drzwiowe nadwozie Jeepa Commandera jest kanciaste i ma toporne kształty, to miało być nawiązaniem do starszych modeli marki, tj. Wagoneera czy Willysa Station Wagon.

Konstrukcyjnie samochód bazuje na płycie podłogowej Grand Cherokee, obok którego został zestawiony w gamie modelowej. W porównaniu z innymi SUV-ami, Commander bardzo dobrze radzi sobie w terenie i wyposażony jest także w reduktor. Kąt natarcia wynosi 34°, zejścia – 27, a głębokość brodzenia – nieco ponad 50 cm.

Do napędu Jeepa Commander służył 1 silnik wysokoprężny zapożyczony od Mercedesa – 3-litrowy turbodiesel V6 generował 215 KM. Oprócz tego dostępne były także silniki benzynowe – 3.7 V6 (213 KM), 4.7 V8 (231 KM) oraz 5.7 V8 HEMI (326 lub 334 KM). Moc kierowana była na 4 koła za pośrednictwem 5-biegowej skrzyni automatycznej (która podobnie jak turbodiesel pochodziła od Mercedesa). W 2010 roku zakończono produkcję Jeepa Commandera.

Jeep Commander - generacje

Jeep Commander - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!