Wybierz samochód

Mini roadster

Ikona samochodu

MINI Roadster to mały, 2-osobowy samochód brytyjskiej marki należącej do niemieckiego koncernu BMW. Auto pojawiło się na rynku w 2012 roku, jako wersja bez dachu modelu Coupe.

Poza rozkładanym dachem, Roadster nie różnił się niczym od swojego bliźniaka. Również był dłuższy oraz widocznie niższy od 3-drzwiowego hatchbacka. Wewnątrz oprócz charakterystycznych przełączników rodem z samolotu oraz okrągłego prędkościomierza znajdującego się na środku deski rozdzielczej, zaszło wiele zmian w stosunku do najbardziej popularnej odmiany.

Przede wszystkim zniknął 2 rząd siedzeń, a bagażnik dzięki temu zabiegowi miał 280 litrów pojemności. Linia nadwozia wyróżniała się z tłumu, głównie dzięki szybko opadającej linii dachu. Za odpowiednie dociążenie tylnej części auta dbał wysuwany spojler, który unosił się automatycznie powyżej 80 km/h, lecz można było to zrobić również ręcznie za pomocą przycisku. Aby dodać sportowego charakteru, w palecie jednostek napędowych zabrakło podstawowych silników.

Najsłabszym benzyniakiem był 1,-6litrowy motor o mocy 122 KM. Mocniejsze odmiany S oraz John Cooper Works dysponowały odpowiednio 184 oraz 211 KM. Jedyny dostępny diesel miał 2 litry pojemności oraz moc 143 KM. Auto było standardowo wyposażone w 6-biegową skrzynię manualną, lecz dostępna była także automatyczna przekładnia Steptronic (niedostępna w topowej odmianie).

Mimo wielu atutów i bardziej sportowego charakteru, auto nie cieszyło się popularnością i z tego powodu MINI zdecydowało w 2015 roku o wycofaniu modelu ze swojej oferty.

Mini Roadster - generacje

Mini Roadster - powiązane artykuły