Świadomość, że otrzymujesz gwarancję na zawsze to bardzo kuszący czynnik przy wyborze części, ale nie jedyny, który stanowi o słuszności wybierania oryginałów. Pamiętaj, że tylko fabryczne elementy karoserii gwarantują idealne spasowanie już za pierwszym razem i nie odbiegają wyglądem od tego, co znajduje się w nowym samochodzie. Nieoryginalne części mogą być nieestetyczne i kłopotliwe w montażu. Mogą też uniemożliwić prawidłowe działanie pojazdu lub systemów bezpieczeństwa.

Ekstremalne temperatury, czy wielokrotne cykle otwierania i zamykania. Są to rodzaje testów, którym poddawane są komponenty Twojego samochodu, zanim trafią do sprzedaży. Volvo korzysta z rozległych obiektów testowych w ekstremalnych warunkach dalekiej Północy. Wszystko to w celu walidacji każdego komponentu. Oryginalne części przechodzą tysiące godzin wyczerpujących schematów testowych, aby upewnić się, że będą nadążać za Twoim stylem życia, bez względu na to, dokąd zmierzasz.

Pamiętajmy, że testy zderzeniowe (np. Euro NCAP) w przypadku nowych samochodów są przeprowadzane przy użyciu aut wykonanych wyłącznie z oryginalnych części. Nowoczesne samochody składają się z wielu zależnych od siebie systemów. Wymiana jednej części, nawet z pozoru niemającej żadnego wpływu na zachowanie pojazdu podczas wypadku, może zmienić sposób, w jaki Twoje Volvo chroni pasażerów pojazdów i innych użytkowników dróg. Jedna nieoryginalna część może zmienić wszystko, gdy liczą się mikrosekundy.

Każda naprawa w Twoim Volvo powinna być przeprowadzona zgodnie z procedurą naprawy producenta. Procedury te są ważne dla zachowania bezpieczeństwa pojazdu. Bez oryginalnych części nie można mieć pewności, że naprawy zostały poprawnie wykonane. Jeżeli zdecydujesz się na usługi autoryzowanego serwisu, to Volvo ma dla Ciebie kolejną korzyść - wraz z początkiem lipca 2020 firma wprowadziła nową Dożywotnią Gwarancję na części samochodowe. Oznacza to, że wszystkie podzespoły, które zostaną zakupione oraz zamontowane w autoryzowanym serwisie firmy, będą objęte gwarancją tak długo, jak samochód będzie zostawał w Twoim posiadaniu.

Zasady działania Gwarancji są bardzo proste. Kup część i zleć jej montaż w jednym z autoryzowanych serwisów Volvo, a będziesz mógł cieszyć się jej dożywotnią gwarancją. Są oczywiście wyjątki, choć, to co zastrzega marka, można uznać za standardowe procedury i należy kierować się zasadą, że jeżeli coś nie jest wykluczone, to jest objęte gwarancją. Gwarancji nie podlegają elementy zużywające się i eksploatacyjne. Lista wykluczeń jest dostępna w każdym autoryzowanym serwisie Volvo. Co istotne firma proponuje wymianę w każdym autoryzowanym serwisie, więc nie musisz się już niczym martwić. To oferta Volvo pragnie w ten sposób docenić każdego, kto jeździ produktem szwedzkiej marki i nie ma tutaj znaczenia przebieg, ponieważ w tym przypadku obowiązuje brak ograniczenia - tak długo, jak samochód jest w Twoim posiadaniu, to naprawa zostanie wykonana niezależnie od liczy kilometrów, które pokonał pojazd.

Dowiedz się więcej na temat dożywotniej gwarancji na części w Volvo.