Głośniki samochodowe - jakość kosztuje

Jeżeli nie jesteś największym fanem muzyki i podczas jazdy po mieście czy w krótkie trasy preferujesz po prostu słuchanie radia – to wystarczy. Kiedy jednak jesteś miłośnikiem mocnego brzmienia i nie wyobrażasz sobie jazdy w trasie bez muzyki ulubionego zespołu – jednym ze sposobów poprawy brzmienia jest inwestycja w głośniki samochodowe.

Efekt tego zabiegu uzależniony jest zazwyczaj od tego, ile pieniędzy zainwestowano w sprzęt, ale gwarantujemy, że poprawę brzmienia można uzyskać już za kilkaset złotych. Poniżej przedstawiamy ranking najpopularniejszych głośników do samochodu, według użytkowników serwisu Skąpiec.pl.

Głośniki samochodowe: Alpine SXE-1750S

Firma Alpine jest japońskim liderem w branży samochodowego sprzętu car audio wideo, a jej produkty od lat w wielu testach i porównaniach zajmują pierwsze miejsca. Głośnik samochodowe SXE-1750S to propozycja produktu dwudrożnego odseparowanego. Ma okrągły kształt i standardowy rozmiar 6,5 cali (165 mm). Jest to głośnik uniwersalny o skuteczności 90 dB i paśmie przenoszenia 60 Hz – 20 kHz, moc wyjściowa maksymalna wynosi 280 W. Sprawdź cenę!

Głośniki samochodowe: Hertz DSK 165.3

Marka Hertz należy do włoskiej grupy Elettromedia i jest stosunkowo nową marką, zajmującą się przede wszystkim głośnikami, dodatkowo ofertę uzupełnia produktami multimedialnymi i wzmacniaczami. Jej specjalność to audiofilskie konstrukcje w przystępnych cenach, jednak poszczególne modele różnią się zastosowaną technologią – dzięki czemu można bez problemu dobrać odpowiedni głośnik do naszego modelu samochodu. Głośnik DSK 165.3 jest głośnikiem dwudrożnym odseparowanym o maksymalnej mocy wyjściowej 160 W i okrągłym kształcie. Pasmo przenoszenia wynosi 50 Hz – 21 kHz, a skuteczność to 93 dB. Ten produkt znajdziemy w rozmiarze 6,5 cala. Sprawdź cenę!

Głośniki samochodowe: Blaupunkt GTb 8200A

Produkt od niemieckiej firmy Blaupunkt to subwoofer z wbudowanym wzmacniaczem, dzięki czemu uzyskujemy mocne i głębokie brzmienie basu, nie zagłuszające jednak wyrazistości brzmienia. Gtb 8200A ma optymalny klinowaty kształt, zwiększający efektywność i wydajność oraz ułatwiający instalację w pojeździe. Zestaw składa się z głośnika niskotonowego o mocy 200 W i wzmacniacza klasy D. Zaletą produktu jest wbudowany adapter HI-INPUT, który umożliwia podłączenie skrzyni w samochodzie w przypadku braku wyjścia RCA w radiu. Średnica membrany głośnika to 200 mm, pasmo przenoszenia wynosi 30 Hz – 200 Hz, a skuteczność to 92 dB. Sprawdź cenę!

Głośniki samochodowe: Pioneer TS-W311S4

Jeśli system car audio w Twoim samochodzie wymaga głębokiego basu, zdecydowanie polecamy subwoofer od Pioneera. Jego 12-calowa konstrukcja pozwala na obsługę wysokiego poziomu mocy – nawet do 1400 W! Na uwagę zasługuje pojedyncza, w pełni zamknięta konstrukcja kosza i niezależne uchwyty. Te rozwiązania zapewniają sztywność konstrukcji i eliminują niepożądane wibracje. Jest to głośnik pasywny w rozmiarze 300 mm, o okrągłym kształcie i skuteczności 95 dB. Pasmo przenoszenia wynosi 20 Hz – 125 Hz. Sprawdź cenę!

Głośniki samochodowe: Alpine SWT-12S4

Kolejny produkt od japońskiego Alpine to subwoofer z obudową bass reflex, który idealnie sprawdzi się w samochodzie fana basu. Głośnik posiada kratę ochronną, która zapobiega uszkodzeniu go przez znajdujące się w bagażniku przedmioty. Moc maksymalna wynosi 1000 W, a pasmo przenoszenia 28 Hz – 200 Hz. Skuteczność to 92 dB, do zestawu dołączono również wsporniki montażowe oraz pasy. Sprawdź cenę!

W kategorii głośniki samochodowe polecamy również te produkty:

6. Pioneer TS-G1031i - sprawdź cenę!

7. Hertz DCX 165.3 - sprawdź cenę!

8. Peiying PY-BB300X - sprawdź cenę!

9. Magnat Edition 216 - sprawdź cenę!

10. Hertz DCX 460.3 - sprawdź cenę!