Nie bez znaczenia jest również fakt, że polskie prawo wymaga od kierowców korzystania z zestawu słuchawkowego lub głośnomówiącego do wykonywania połączeń w trakcie prowadzenia pojazdu. W innym przypadku narażamy się na otrzymanie mandatu karnego. To wszystko sprawia, że rynek tego typu urządzeń jest naprawdę duży i wybór odpowiedniego modelu nie należy do najprostszych. Dlatego też, aby pomóc wszystkim zainteresowanym, przygotowaliśmy zestawienie najpopularniejszych zestawów głośnomówiących według użytkowników portalu Skąpiec.pl.

Jabra Drive

Jabra Drive to zdecydowanie najpopularniejszy zestaw głośnomówiący w naszym zestawieniu. Jego największym plusem jest rewelacyjny stosunek ceny do jakości. Za niecałe 150 złotych, otrzymujemy świetnie wykonane urządzenie, które bez problemów łączy się z maksymalnie dwoma urządzeniami jednocześnie i zapewnia bardzo dobrą jakość dźwięku aż do 10 metrów od nadajnika. Do dodatkowych zalet tego zestawu zaliczyć należy jeszcze prostotę obsługi oraz aktywny system redukcji szumów, umożliwiający wyraźny, czysty dźwięk w trakcie rozmów. Gorąco polecamy wszystkim ceniącym wysoką jakość i prostotę użytkowania. Sprawdź ofertę.

Parrot Minikit Neo 2 HD

Drugie miejsce na naszej liście przypadło w udziale jednemu z zestawów renomowanej firmy Parrot. Minikit Neo 2 HD, bo o tym urządzeniu mowa, na tle swojej konkurencji wyróżnia się przede wszystkim rozbudowanymi możliwościami obsługi głosowej. Za pomocą prostych poleceń możemy łatwo i szybko wybrać osobę, do której chcemy zadzwonić, odpisać na sms, wydawać polecenia asystentom głosowym czy też sterować odtwarzaczem muzyki w naszym telefonie. Poza tym urządzenie automatycznie wyśle wiadomość, do której osoby połączenie akurat zdecydujemy się odrzucić. Ciekawymi dodatkami w tym modelu są również automatyczne uruchamianie urządzenia, gdy wsiądziemy do samochodu, specjalna aplikacja na systemy Android i iOS oraz zgodność ze standardem dźwięku HD. Sprawdź ofertę.

Jabra Freeway

Na ostatnim miejscu na podium uplasował się flagowy model marki Jabra. Freeway to pierwszy zestaw głośnomówiący na rynku wyposażony w 3 wysokiej jakości głośniki oraz system wirtualnego dźwięku przestrzennego. Jeżeli jednak to nam nie wystarczy Freeway wyposażony jest również w nadajnik FM, dzięki czemu może bez problemu przesyłać muzykę z podłączonego przez bluetooth urządzenia bezpośrednio do samochodowego systemu audio. Tak jak w poprzednio opisywanym zestawie firmy Parrot, również tutaj urządzeniem możemy w całości sterować za pomocą komend głosowych, aczkolwiek tylko w języku angielskim. Ważną zaletą tego modelu jest również długa żywotność baterii zapewniająca do 14 godzin rozmów i 40 dni czasu oczekiwania. Także tutaj znajdziemy system automatycznego uruchamiania i wyłączania urządzenia. Sprawdź ofertę.

Xblitz X300

Urządzenie firmy Xblitz to jeden z najtańszych zestawów głośnomówiących na rynku. Mimo tego producentowi udało się w modelu X300 zastosować kilka ciekawych rozwiązań, których nie znajdziemy u konkurencji. Mowa tutaj przede wszystkim o wbudowanym transmiterze FM, który pozwala na przesyłanie muzyki oraz rozmów głosowych z urządzenia na ustawione wcześniej fale radiowe. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, przydatne zwłaszcza w samochodach wyposażonych w bardziej tradycyjne systemy nagłaśniające. Poza tym znajdziemy tutaj również slot na karty microSD oraz dwa wejścia USB, które pozwalają m.in. na ładowanie urządzeń zewnętrznych. Inaczej niż w przypadku wcześniej opisywanych modeli X300 podłączamy bezpośrednio do samochodowego gniazda zapalniczki, dzięki czemu nie musimy się martwić o ładowanie baterii naszego urządzenia. Polecamy wszystkim poszukującym tanich i funkcjonalnych rozwiązań. Sprawdź ofertę.

Blaupunkt Drive Free 114

Foto: Auto Świat

Na koniec przygotowaliśmy kolejny sprzęt o świetnym stosunku ceny do jakości. Drive Free 114 od znanej firmy Blaupunkt to również jedno z tańszych rozwiązań tego typu na rynku. Nie znaczy to jednak, że producent zdecydował się na implementacje jedynie podstawowych funkcjonalności. Wręcz przeciwnie, Drive Free 114 wyposażony został w łączność NFC, funkcje redukcji szumów i eliminacji zakłóceń, możliwość podłączenia dwóch telefonów jednocześnie czy przesyłanie muzyki z podłączonego urządzenia za pomocą profilu A2DP z funkcją cyfrowego przetwarzania sygnałów (D.S.P.) A wszystko to za mniej niż 100 zł. Sprawdź ofertę.

Warto zwrócić uwagę również na takie zestawy głośnomówiące jak m.in. Jabra Tour - sprawdź cenę, ART FM-06 - sprawdź cenę czy Parrot CK3100 - sprawdź cenę. Ewentualnie możemy zwrócić uwagę na takie modele jak Xblitz X400 - sprawdź cenę lub Parrot MKi9100 - sprawdź cenę.