Wybierz samochód

Renault Latitude

Ikona samochodu

Renault Latitude to samochód należący do klasy średniej wyższej. Auto zadebiutowało w 2010 roku, jako następca niezbyt udanego Vel Satisa. Jego bliźniaczym modelem na rynku azjatyckim jest Samsung SM5.

Latitude został zbudowany na płycie podłogowej, opracowanej wspólnie z Nissanem, na której bazują m.in. Laguna oraz Maxima. Z zewnątrz auto prezentuje się bardzo korzystnie – eleganckie kształty wyróżniają go wśród innych, wyżej pozycjonowanych konkurentów.

Wnętrze jest bardzo przestronne i daje nam poczucie podróżowania autem klasy wyższej. Użyte materiały i ich spasowanie są na wysokim poziomie, a pasażerowie na tylnej kanapie nie powinni narzekać na brak miejsca. Poczucie wyjątkowości dodają takie pozycje na liście wyposażenia dodatkowego, jak fotel kierowcy z funkcją masażu, jonizator powietrza czy trzystrefowa klimatyzacja.

W 2013 roku przeprowadzono facelifting, który objął m.in. zmianę reflektorów, grill oraz zderzak. Jedynym benzyniakiem dostępnym w Polsce, była 2-litrowa jednostka o mocy 140 KM. Na innych rynkach dostępne były jeszcze silniki 2.5 oraz 3.5, generujące kolejno 177 oraz 240 KM. Większy wybór mieliśmy wśród diesli – 2-litrowy motor wysokoprężny dCi mógł rozwijać 150 lub 175 KM, a największa, 3-litrowa jednostka V6 – 240 KM. Moc była przenoszona na przednią oś przez skrzynię ręczną lub automatyczną, obie o 6 przełożeniach.

W 2015 roku zakończono produkcję Latitude'a, i postanowiono zastąpić zarówno jego, jak i Lagunę jednym modelem o nazwie Talisman.

Konkurentami Renault Latitude są m.in. Hyundai Genesis, Honda Legend oraz Peugeot 508.

Renault Latitude - generacje

Renault Latitude - powiązane artykuły

Katalog Samochodów Auto Świat