Wybierz samochód

Skoda Praktik

Škoda Praktik to niewielki samochód dostawczy produkowany przez czeską markę należącą do niemieckiego koncernu Volkswagen AG. Auto pojawiło się w 2007 roku. Można powiedzieć, iż auto jest nieoficjalnym następcą dostawczej wersji Felicii z lat 90.

W rzeczywistości, Praktik jest użytkową wersją osobowej Roomster, Z zewnątrz auta niczym się nie różniły, poza brakiem przeszklenia w bocznej tylnej części auta. Wewnątrz przewidziano 2 miejsca siedzące, a pojemność ładunkowa wynosiła niemal 1800 litrów. W 2010 roku przeprowadzono facelifting, który przyniósł m.in. nowy pas przedni.

Jeśli chodzi o benzyniaki, to pod maską mogły zagościć jednostki 1.2 HTP, 1.2 TSI oraz 1.4 TSI. Ich moc wynosiła kolejno 70, 85 lub 105 oraz 86 KM. Jeśli chodzi o diesle, dostępne był silniki TDI o pojemności 1.2, 1.4 oraz 1.6. Rozwijały od 70 do 105 KM. Moc trafiała na przednie koła.

Wiosną 2015 roku postanowiono przenieść produkcję I generacji Roomstera, a więc i Praktika, do polskich zakładów w Antoninku. Montaż miał rozpocząć się pod koniec roku, w chwili wprowadzenia nowej generacji modelu. Jednak ze względu na kiepską sytuację finansową (m.in. związaną z aferą spalinową grupy Volkswagen AG), koncern postanowił definitywnie zakończyć produkcję Roomstera i jego użytkowej odmiany – Praktika.

Konkurentami Škody Praktik są m.in. Fiat Doblo, Renault Kangoo oraz Dacia Dokker.

Skoda Praktik - generacje

Skoda Praktik - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!