Wybierz samochód

SsangYong XLV

Ikona samochodu

SsangYong XLV to kompaktowy SUV produkowany przez południowokoreańską markę. Wdzięczną nazwę pojazd zawdzięcza skrótowi od „eXciting smart Lifestyle Vehicle”. Auto pojawiło się na rynku w 2016 roku i bazowało na nieco mniejszym SUV-ie – Tivoli.

Po dokładniejszym przyjrzeniu się XLV, można śmiało stwierdzić iż jest to Tivoli z doczepionym kufrem. Niestety o ile pas tylny samego Tivoli nie wyglądał już zbyt korzystnie, to jego 24 cm dłuższa wersja wyglądała dodatkowo bardzo niezgrabnie. Jeśli spojrzeć na przód pojazdu, humor od razu się poprawia – dominują dynamiczne linie i ostre kształty, bardzo modne w SUV-ach. Wnętrze jest stosunkowo przestronne i dobrze wykończone, choć spasowanie materiałów mogłoby być lepsze.

Największym plus jest fakt, iż całe 24 cm które zostało dołożone Tivoli w celu powstania XLV, poszło w bagażnik – ma on aż 720 litrów pojemności! Do napędu posłużyły te same silniki co w Tivoli – 1,6-litrowy, 128-konny benzyniak oraz 115-konny turbodiesel 1.6. Moc kierowana jest na przednie lub wszystkie koła za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni automatycznej lub manualnej.

Rywalami SsangYong XLV są m.in. Dacia Duster, Hyundai Tucson oraz Kia Sportage.

SsangYong XLV - generacje

SsangYong XLV - powiązane artykuły