Wybierz samochód

Subaru Levorg

Ikona samochodu

Subaru Levorg jest samochodem osobowym klasy średniej produkowanym przez japońskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne. Pojazd pojawił się na rynku w 2014 roku jako następca dla wersji kombi modelu Legacy, podczas gdy Legacy sedan został całkowicie wycofany z europejskiego rynku. Nazwa pochodzi od połączenia słów „Legacy”, „Revolution” oraz „Touring”.

Pod względem technicznym, Levorg jest spokrewniona z Imprezą oraz równoległym Legacy. Jeśli chodzi o względy stylistyczne to projektanci wykorzystali geny modelu WRX. Nadwozie Levorga obfituje w ostre i dynamiczne kształty, które budują bardzo zgrabny całokształt. W oko wpada nieinwazyjny, a rasowy wlot powietrza na masce. Trudno jest zaprojektować atrakcyjne kombi, jednak Japończykom udało się to w 100 %.

Wnętrze jest bardzo przestronne, a bagażnik oferuje aż522 litry pojemności. Jedyne do czego można mieć zastrzeżenia do domena nie tyle Subaru, a japońskich aut – materiały użyte do wykończenia oraz ich spasowanie mogłoby być lepsze. W 2018 roku przeprowadzono drobny lifting, który przyniósł m.in. modyfikację atrapy chłodnicy i reflektorów, a także niektórych elementów wnętrza. Oprócz tego bezstopniowa przekładnia otrzymała dodatkowy, wirtualny siódmy bieg.

Do napędu służy tylko 1, turbodoładowany silnik typu boxer o pojemności 1.6 litra o mocy 170 KM. W Japonii oraz Australii dostępny jest jeszcze 2-litrowy boxer, który występuje kolejno w wariancie 300- lub 268-konnym. Napędu, jak to w Subaru, przekazywany jest na 4 koła.

Subaru Levorg - generacje

Subaru Levorg - powiązane artykuły