W 1967 roku Carroll Shelby przygotował wyjątkową wersję Forda Mustanga. To Super Snake bazujący na Shelby 500. Powstał w całej liczbie sztuk 1. Był to samochód demonstracyjny, który po pierwsze pokazywał możliwości tuningowe Shelby (silnik rozwijał 650 KM), a po drugie prezentował nowe opony Goodyear Thunderbolt. Auto przetrwało do dziś i w 2013 roku zostało sprzedane na aukcji za 1,3 miliona dolarów. To najdroższy Mustang na świecie!

Z okazji pięćdziesiątych urodzin wyjątkowego Shelby 500, światło dzienne ujrzała najnowsza wersja Super Snake. Z pięciolitrowego silnika V8 z kompresorem (Kenne Bell lub Whipple) wyciągnięto 750 KM. Dziwne, że samochód występuje z automatyczną skrzynią biegów, która nie jest doskonała. Mimo to, w takiej specyfikacji Mustang Shelby Super Snake przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3.5 sekundy. I to na drogowych oponach Michelin.

Wersja Super Snake to nie tylko mocniejszy silnik, ale też dodatkowy pakiet stylistyczny, jubileuszowe emblematy z podpisem Carrolla Shelbiego, mocniejszy układ hamulcowy, nowe elementy i ustawienia zawieszenia, wydajniejszy układ chłodzenia, kilka dodatków we wnętrzu i nieśmiertelne pasy wymalowane wzdłuż nadwozia.

Powstanie 500 sztuk limitowanej edycji Mustanga Super Snake. Za auto należy zapłacić 69 995 $. To korzysta oferta biorąc pod uwagę cenę normalnego Mustanga GT (33 195 $) lub Shelby 350 R (62 345 $).