We wszystkich kategoriach startują zarówno auta z konwencjonalnymi silnikami spalinowymi, jak i elektryczne, których na rynku jest coraz więcej, a ich oferta z miesiąca na miesiąc staje się coraz bogatsza. Szanse na zwycięstwo w swoich kategoriach mają zatem zarówno benzyniaki i diesle, jak i hybrydy czy elektryki. Zobaczymy, jakie auta przypadną Polakom do gustu.

Wszystkich kandydatów prezentujemy w aktualnym świątecznym wydaniu "Auto Świata" (nr 50-51; od 13 grudnia w sprzedaży) oraz na naszej stronie internetowej. I tylko tam, na stronie internetowej, można też oddawać głosy na swoich faworytów.

Wszyscy czytelnicy, którzy wezmą udział w głosowaniu, mogą spodziewać się atrakcyjnych nagród. Główną nagrodą jest zupełna nowość – Suzuki S-Cross, które w salonach pojawi się dopiero w przyszłym roku. Poza tym do wygrania bony paliwowe BP, odkurzacze i Wideorejestratory samochodowe. Ogłoszenie wyników plebiscytu na przełomie stycznia i lutego 2022 r. Wówczas redakcja "Auto Świata" wręczy również coroczne nagrody dla człowieka/osobowości roku w motoryzacji oraz dla firmy motoryzacyjnej. Wyróżni też najciekawsze inicjatywy społeczne lub ekologiczne branży motoryzacyjnej w Polsce.

Auto Świat 50-51/2021 Foto: Auto Świat
Auto Świat 50-51/2021

Poza tym w świątecznym wydaniu "Auto Świata" znajduje się specjalny dodatek poradniczy o tym, jak w czasach drożyzny jeździć autem oszczędniej, jak mniej zapłacić za serwisowanie i ubezpieczenie.

Sprawdziliśmy też, jaki rodzaj napędu jest nie tylko przyjazny dla kieszeni, ale również dla środowiska. Przetestowaliśmy 5 kompaktów: Peugeota 308 hybryda plug-in, benzynową Mazdę 3 Skyactive -X, elektrycznego VW ID.3, Mercedesa A 220 diesla i hybrydową Toyotę Corollę 2.0.

W długodystansowym teście 100 tys.km mieliśmy Suzuki Swifta. To auto wypadło bardzo dobrze, a szczegóły testu publikujemy w dzisiejszym wydaniu. Czy gaz się jeszcze opłaca? Sprawdziliśmy to na przykładzie 10 używanych samochodów z instalacją LPG.

Jeśli zaś chodzi o nowości, to autem tygodnia jest ogromne BMW XM, mega-SUV z Monachium. Prezentujemy również Opla Astrę kombi i Skodę Karoq po face liftingu.

Życzymy miłej lektury i wesołych świąt!

Ładowanie formularza...