Zbyt szybka jazda samochodem to częste wykroczenie popełniane przez kierowców, ale tym razem sytuacja była wyjątkowa. Ponieważ chodziło o jazdę z prędkością aż 297 km/h, funkcjonariusze szybko ustalili dane kierowcy i skierowali sprawę do sądu. Bełchatowski sąd uznał, że za taką jazdę kierowca powinien zapłacić grzywnę w wysokości 5 tys. zł. To najwyższa w historii tego miasta kara za przewinienie drogowe.

Warto dodać, iż najwyższy mandat w Polsce za przekroczenie dopuszczalnej prędkości wynosi 500 zł, ale w przypadku skierowania sprawy do sądu kara ta może wzrosnąć nawet do 5 tys. zł.

„Stop agresji drogowej” – to nazwa otwartej w Komendzie Stołecznej Policji elektronicznej skrzynki pocztowej, służącej do przesyłania materiałów filmowych o ujawnionych naruszeniach przepisów ruchu drogowego przez kierujących pojazdami, dysponującymi tzw. rejestratorami jazdy.

Taka droga kontaktu nie tylko ułatwia, ale jednocześnie usprawnia komunikację z Komendą Stołeczną Policji, realizującą zadania w zakresie czuwania nad bezpieczeństwem i porządkiem na drogach publicznych. W przypadku innych regionów takie informacje należy kierować się na strony internetowe komend wojewódzkich.