Coraz głośniej mówi się o tym, że Bugatti 16C Galibier otrzyma zielone światło od kierownictwa Grupy Volkswagen ze względu na bardzo pozytywne przyjęcie prototypowej wersji luksusowego samochodu przez opinię publiczną.

Czterodrzwiowe Bugatti ma zastąpić obecnie oferowany model Veyron, który w momencie debiutu zaskoczył świat doskonałymi parametrami - mocą sięgającą 1000 KM i prędkością maksymalną przekraczającą 400 km/h. Produkcja Veyrona w obecnej wersji zakończyć się ma w roku 2012.

Ostateczna decyzja w sprawie wprowadzenia Galibiera do produkcji wciąż nie zapadła, ponieważ Volkswagen zamroził tymczasowo informowanie o nowych produktach, oczekując poprawy wyników finansowych związanych z akcjami. Ogłoszenie wprowadzenia Galibiera do produkcji mogłoby bowiem wprowadzić niemałe zamieszanie.

Jak się okazuje, w koncernie panuje dobra atmosfera dla czterodrzwiowego Bugatti. Pomimo tego, że jego cena wyjściowa sięgać będzie około 1 mln euro, to w kontekście budżetu całej Grupy VW koszt wprowadzenia auta do produkcji jest stosunkowo niewielki.

Docelowo powstać ma 300 egzemplarzy Bugatti 16C Galibier. Samochód będzie miał alumiowe drzwi, zaś pozostałe elementy nadwozia wykonane będą z włókna węglowego. Ma to być najlżejszy pojazd w swojej klasie.

Do jego napędu posłuży znany z Veyrona 16-cylindrowy silnik, który w limuzynie będzie jednak dysponował nieco mniejszą mocą, sięgającą 800 KM. Cztery turbosprężarki z Veyrona zastąpią natomiast dwa kompresory. Galibier nie otrzyma ponadto dwusprzęgłowej skrzyni biegów z mniejszego brata, a zamiast tego zastosowana będzie tradycyjna 8-stopniowa skrzynia automatyczna.

Wolfgang Schreiber, szef techniczny Bugatti powiedział, ze Galibier ma być najszybszym, najlepiej przyspieszającym i najmocniejszym czterodrzwiowym samochodem na świecie. Jeśli dostanie zielone światło...