• Od 2006 roku Citroen sprzedał milion egzemplarzy modelu C1
  • W nowych wersjach pojawi się zmodernizowany silnik benzynowy dostosowany do normy Euro 6.2
  • Samochód będzie dostępny w dwóch nowych kolorach lakieru oraz wzbogaconych pakietach personalizacji wnętrza

Ponad milion sprzedanych egzemplarzy C1 od chwili premiery w 2006 roku – niemało. Citroen ma jednak apetyt na więcej. Stąd decyzja o nowych wersjach najmniejszego modelu francuskiej marki. Nazwano je Elle i Urban Ride. Przy okazji dokonano także modernizacji malucha.

Citroen C1. Francuzi poprawili m.in. system multimedialny z funkcjami Androi Auto, Mirror Link i CarPlay
Citroen C1. Francuzi poprawili m.in. system multimedialny z funkcjami Androi Auto, Mirror Link i CarPlay

Pod maską wciąż jest ten sam silnik opracowany przez Toyotę. Moc jednostki zwiększono z 68 KM do 72 KM. Przy okazji dostosowano silnik do najnowszej normy Euro 6.2. Producent nie zdradził jednak jakie zmiany wprowadzono, aby uzyskać lepsze wyniki w kwestii emisji spalin.

Citroen C1 Urban Ride
Citroen C1 Urban Ride

W kabinie pojawił się zmodernizowany system multimedialny z 7 calowym ekranem (niewykluczone, że bazujący dalej na konstrukcji japońskiej firmy Pioneer). Citroen chwali się, że poprawiono współpracę ze smartfonami w takich trybach jak Android Auto, MirrorLink oraz CarPlay.

Citroen C1. Pod maską nieco mocniejszy silnik. Zamiast 68 KM są 72 KM
Citroen C1. Pod maską nieco mocniejszy silnik. Zamiast 68 KM są 72 KM

Przy okazji odświeżono listę wyposażenia. Można dodać centralny zamek sterowany z kluczyka, pakiet Auto AC z automatyczną klimatyzacją oraz pakiety Safety Pack z systemem awaryjnego hamowania, rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości oraz ostrzegania o przypadkowej zmianie pasa ruchu. W odmianie Urban Ride dostępny będzie także otwierany dach z tkaniny.

Obie wersje przygotowano w oparciu o najlepiej wyposażone odmiany Shine. C1 Elle oraz C1 Urban Ride można już zamawiać we Francji. Ceny odpowiednio od 14 490 euro oraz 14 450 euro.