Światową premierę świętuje nowy Berlingo 3. generacji. Jest też nowy C4 Cactus z zawieszeniem Progressive Hydraulic Cushions (z progresywnymi ogranicznikami hydraulicznymi) zapewniającym wysoki komfort jazdy.

Na ekspozycji pojawiły się też minivany z nową nazwą. Citroen zdecydował, że zniknie nazwa Picasso – zostanie zastąpiona nazwą Space Tourer. C4 i Grand C4 Picasso od teraz będą się nazywały C4 Space Tourer i Grand C4 Space Tourer.

Na stoisku Citroena zaprezentowano także koncepcyjne auto o nazwie Space Tourer Rip Curl Concept. Pojazd przeznaczony jest dla fanów sportu, ma zmodyfikowany napęd 4x4 zapewniający dużą dzielność w trenie, zabudowę wykonano w stylu… mikrokampera. Interesujący jest również nowy C3 w specjalnej wersji „ELLE”.

Jak prezentuje się światowa nowość Citroena, czyli Berlingo?

W trzecim wydaniu Berlingo –  pionier segmentu kombiwanów, produkowany od 1996 r. – dostępny będzie w dwóch długościach nadwozia: M – 4,40 m oraz XL – 4,75 m. Do wyboru wersje z pięcioma lub siedmioma miejscami siedzącymi. Nowy Berlingo to auto praktyczne i funkcjonalne, łatwe w codziennej obsłudze – tylne siedzenia są pojedyncze, można je też pojedynczo składać (przyciskiem w bagażniku). Przedni fotel pasażera również można złożyć, dzięki czemu uzyskuje się płaską powierzchnię ładunkową o długości do 2,7 metra (wersja krótka nadwozia) lub 3,05 m w wersji XL. Możliwości przewozowe zwiększa też obszerny bagażnik o pojemności 775 l (zwiększony w nowym modelu o 100 l).

Nowy Berlingo jest autem bezpiecznym – w ofercie jest aż 19 systemów wspomagania prowadzenia i cztery systemy łączności. Dostępne są m.in.: wyświetlacz Head-up na przedniej szybie, tempomat adaptacyjny, elektryczny hamulec postojowy, kamera cofania, system stabilizacji toru jazdy przyczepy, rozbudowana nawigacja, bezprzewodowe ładowanie smartfona. Dostępne będą także: układ doświetlania zakrętów, bezkluczykowy dostęp do auta, system wspomagania parkowania, kamera cofania, system rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości, układ wykrywający zmęczenie kierowcy.

W nowym Berlingo oferowane będą silniki benzynowe 1.2 PureTech o mocach 110 lub 130 KM oraz diesle 1.5 BlueHDi o mocach 75, 100, 130 KM. Do wyboru skrzynia 6-biegowa manualna lub 8-stopniowy automat.

Nowy Citroen Berlingo wejdzie do sprzedaży w drugiej połowie 2018 r.

Citroen pochwalił się także znakomitymi wynikami za 2017 rok. Na rynkach światowych francuska marka osiągnęła wzrost na poziomie 7,5 proc. W Europie sprzedaż Citroenów wyniosła 786 tys. sztuk – to najlepszy wynik od 6 lat.