W imprezie tej szans rywalom nie dał Marcin Blauth w GMC Typhoon, osiągając 8.88 sek., znakomity rekord życiowy i wynik tylko 0.02 sekundy gorszy od bezwzględnego rekordu Polski Chevroleta Corvette VTG 4X4 Grzegorza Staszewskiego. Już dawno żaden Polak nie pokonał 1/4 mili tak szybko.

Jednak ten rezultat tylko pobudził apetyt Marcina Blautha na jeszcze lepsze wyniki. Już teraz zapowiada walkę o rekord Polski na finałowych zawodach Pucharu Polski, które 19 września odbędą się w Ułężu koło Ryk. Dunlop VTG No Limit Racing Team zaprasza wszystkich fanów koni mechanicznych do odwiedzenia zawodów i kibicowania najszybszym maszynom w Polsce.

Na zawodach w Wittstock startowała niemiecka czołówka zawodników i wielu gości z całej Europy. Betonowy tor cieszy się uznaniem kierowców, ponieważ jest niezwykle szybki, przyczepny i przynosi znakomite wyniki.

Tak było w przypadku Marcina Blautha, który w tym roku jeździł do tej pory solidnie i stabilnie, w granicach 9.2 - 9.3 sekundy. Rewelacyjny wynik, lepszy od dotychczasowych, osiąganych w tym roku o prawie pół sekundy nie był przypadkowy, ponieważ wcześniej na tych samych zawodach Marcin osiągnął czas 8.89 sek. Ten rezultat nie był jednak dla samego zainteresowanego dużym zaskoczeniem.

- Na początku sezonu zapowiadałem, że w końcówce będę walczyć o rekord życiowy i cieszę się, iż udało mi się zrealizować te plany. Mój samochód właśnie teraz jest optymalnie zestrojony i już w najbliższą sobotę, w Rykach podejmę próbę pobicia rekordu Polski. Jeśli dopisze pogoda i będę miał odrobinę szczęścia – powinno być dobrze. Liczę także na kibiców, bo to oni tworzą niezapomniany klimat tego sportu i przede wszystkim dla nich jeździmy – powiedział Marcin Blauth, członek zespołu Dunlop VTG No Limit Racing Team.

Tor w Wittstock jest szczęśliwy dla kierowców Dunlop VTG No Limit Racing Team. W ubiegłym roku właśnie tam rekord Europy FWD (aut przednionapędowych) z czasem 9.43 sek. pobił ówczesny członek Dunlop Teamu - Witold Karałow w hot rodzie Honda Civic.

Finałowa eliminacja Pucharu Polski 19 września br. w Ułężu koło Ryk, będzie okazją do spotkania także z drugim zawodnikiem Dunlop VTG No Limit Racing Team - Mortenem Carlsenem i jego Chevroletem Chevelle. Carlsen zapowiada na nadchodzące zawody szczególnie dobre nastawienie i koncentrację.