Google Maps od dawna rozpoznaje płatne odcinki dróg, ale do tej pory można było jedynie wybrać opcje omijania takich odcinków. Nawigacja nie podawała, jaki jest koszt przejazdu. Takie informacje trzeba było wyszukać oddzielnie i obliczyć samodzielnie opłacalność omijania takich dróg.

Sporo jednak wskazuje na to, że niebawem się to zmieni. Serwis "Spider's Web" dowiedział się o nowej funkcjonalności od beta testerów aplikacji Google Maps, którzy dostali do wypełnienia ankietę z pytaniami związanymi ze wspomnianą funkcją. Odpowiedzi mają pomóc w opracowaniu wizualnym nowej funkcji, a właściwie sposobu wyświetlania informacji o cenach. Z uzyskanych informacji wynika, że nawigacja poda nam nie tylko ceny przejazdu autostradami, ale także płatnymi mostami, tunelami i przełęczami.

Nie wiadomo jeszcze do końca, jak będą wyświetlane takie informacje, ale według "Spider's Web" największe szanse ma opcja wyświetlania kwot nad proponowaną trasą, jeszcze przed jej wyborem przez użytkownika.

Nie wiadomo też, jakie kraje będą objęte nową funkcjonalnością. Patrząc jednak na dotychczasowe praktyki Google'a, w Polsce prawdopodobnie będziemy musieli poczekać na nią nieco dłużej niż np. w krajach Europy Zachodniej.