Ultimate to przedłużona wersja Jaguara XJ. Z tyłu nie ma kanapy, a dwa indywidualne fotele, każdy z nich ma funkcję masażu oraz dodatkową regulacje odcinka lędźwiowego. Pomiędzy fotelami znajduje się stolik z elektrycznym sterowaniem. W tym samym miejscu zlokalizowano lodówkę oraz dwa kieliszki do szampana.

Skórą zostały pokryte fotele oraz podsufitka całość uzupełniają drewniane wykończenia z oddzielnymi elementami w kolorze lśniącej czerni. Kabina pasażerska może być personalizowana według upodobań klienta. Na desce rozdzielczej zamontowano zegarek z polerowanego aluminium.

Do dyspozycji pasażerów tylnego rzędu siedzeń są iPad-y, cyfrowy tuner telewizyjny lub Rear Media Interface pozwalając na podpięcie urządzeń zewnętrznych. O wysoki poziom jakości dźwięku dba 20 głośników oraz system audio zestrojony przez specjalistów z firmy Meridian.

Z zewnątrz Jaguara zdobią 20 calowe felgi „Maroa” oraz kolor nadwozia Celestial Black, który będzie obowiązkowy dla pierwszych dwudziestu egzemplarzy.

Poza znanymi już jednostkami: benzynową 5.0 V8 i 3 litrowym dieslem V6 w ofercie znajdzie sięnowy silnik – 3 litrowa doładowana V6 zasilana benzyną. Każda z jednostek będzie współpracowała z 8-biegową przekładnią automatyczną. O komfort pasażerów zadba bardziej komfortowo zestrojone zawieszenie.