Zmiany personalne w Volkswagen Design. Szefem designu Grupy został Klaus Bischoff, dotychczas odpowiedzialny za stylistykę modeli marki VW. Stanowisko obejmie w kwietniu 2020 r., do końca czerwca będzie pełnił obie funkcje.

Jozef Kabaň był głównym stylistą Audi, Škody, BMW i Rolls-Royce'a

W lipcu stanowisko głównego designera marki Volkswagen obejmie Jozef Kabaň, który w latach 1993-2017 pracował dla różnych marek Grupy Volkswagena. Urodzony w 1973 r. w ówczesnej Czechosłowacji Kabaň jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych i Designu w Bratysławie i Royal College of Art w Londynie.

Jozef Kabaň rozpoczął pracę w Volkswagenie, mając zaledwie 20 lat. Jego kariera potoczyła się dynamicznie, szybko został szefem zespołu, od 1998 roku odpowiadał także za stylistykę nadwozi Bugatti. Zasłynął jako projektant Veyrona. W 2003 r. przeszedł do Audi, a w latach 2008-2017 był szefem designu w Skodzie. Jego projekty (m.in. Octavia i Kodiaq) przyczyniły się do wzrostu prestiżu czeskiej marki.

W 2017 r. Jozef Kabaň po 14 latach pracy w Grupie Volkswagena przeszedł do BMW, gdzie został szefem designu monachijskiej marki, zastępując na tym stanowisku Karima Habiba. W 2019 r. przez pół roku odpowiadał za stylistykę Rolls-Royce'a. Teraz wraca do Grupy Volkswagena, gdzie w połowie przyszłego roku obejmie stanowisko głównego stylisty marki Volkswagen.