Kamper zamiast tradycyjnej kwatery w górach, nad morzem czy na Mazurach - na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej miłośników turystyki. I trudno się dziwić w czasach, gdy wciąż obowiązuje sporo obostrzeń. Charakterystyczne samochody coraz łatwiej dostrzec w wielu popularnych miejscowościach w Polsce. Kierowcy korzystają przy tym nie tylko z pól kempingowych, ale także dość często decydują się na postój na tradycyjnych parkingach.

Wzmożone zainteresowanie turystów nie uszło uwadze producentów pojazdów. Przed letnim sezonem nie brak zatem nowości. Trzeba przy tym mieć na uwadze, że składając obecnie zamówienie na indywidualnie skonfigurowany model do produkcji, możemy oczekiwać długiego czasu dostawy, co oznacza, że nowo zakupionym kamperem wybierzemy się na wakacje dopiero w przyszłym roku.

Trudno nie zwrócić uwagi na nowości czy wzmożone zainteresowanie określonymi rozwiązaniami. Eksperci zwracają uwagę na zapotrzebowanie na większe łazienki, kabiny z podwyższonym dachem czy ułatwienia w transporcie rowerów, a nawet skuterów i motocykli. By sprostać takim zamówieniom, tradycyjne samochody dostawcze jako baza dla kampera mogą okazać się nieco za małe.