Zadaniem Carscoops rozpędzona ciężarówka próbowała zjechać na lewy pas, aby ominąć drugą, zaparkowaną na poboczu (kontrolowaną przez policjanta). Niestety w trakcie manewru TIR uderzył w pojazd znajdujący się w jego martwym punkcie. W wyniku kolizji kierowca odbił na prawy pas i uderzył w stojącą na poboczu ciężarówkę. Co stało się później, widzimy na zarejestrowanym nagraniu. Czy policjant powinien faktycznie dokonywać kontroli na poboczu? Przypominamy, że w stanie Utah ciężarówki mogą gnać po autostradach międzystanowych z prędkościami dochodzącymi do 128 km/h.

Natychmiast po zderzeniu, oficer patrolu autostradowego Sterling Saiz skierował się z gaśnicą w ręku do przewróconej ciężarówki oraz samochodu osobowego. Widzimy jak Saiz sprawdza, czy pasażerowie rozbitego auta są cali i każe im pozostać we wnętrzu. Carscoops informuje, że pasażerowie z tego pojazdu zostali przewiezieni do szpitala, ale ich obrażenia nie zagrażały życiu.

Powyższe zdjęcia na Twitterze policji ze stanu Utah pokazują rozmiar zniszczeń z innej perspektywy. Niemniej jednak widząc tę tragedię, cały czas na usta ciśnie się jedno pytanie: "Czy kontrola policyjna powinna odbywać się w tamtym miejscu, na poboczu?" Nie znamy okoliczności tej kontroli, więc udzielenie odpowiedzi na to pytanie jest niemożliwe. Należy jednak pamiętać, jak niebezpieczne jest zatrzymywanie się w na pasie awaryjnym autostrady.