Lexus LC 500 to sportowe coupe z bardzo dynamiczną linią nadwozia oraz potężnym silnikiem pod maską – to jednostka V8 o pojemności 5 litrów i mocy 467 KM.

Jury konkursu Eyes on Design składa się z najwyższej klasy fachowców z dziedziny designu oraz wykładowców uczelni wyższych kształcących architektów.

Wnętrze Lexusa LC 500 nie jest przeładowane przełącznikami i zegarami, pozwala kierowcy skupić się na szybkiej jeździe. Obsługa instrumentów jest intuicyjna.

Fotele mają siedziska i oparcia głęboko wyprofilowane, co zapewnia pewne trzymanie boczne podczas jazdy na zakrętach i w czasie gwałtownych manewrów.

Fotele są tak zaprojektowane, aby biodra kierowcy znajdowały się jak najbliżej środka ciężkości samochodu – pozwala to kierowcy najlepiej wyczuć auto.

Bardzo precyzyjnie opracowano także wielkość koła kierownicy i kąt jej ustawienia oraz usytuowanie dźwigni i przełączników.

Deska rozdzielcza, panel środkowy oraz boczki drzwi są pokryte miękkim materiałem. Elementem nawiązującym do tradycji jest analogowy zegarek na środku deski rozdzielczej.