Do zdarzenia doszło przy ul. Węglowej, a dokładnie na ścieżce rowerowej, prowadzącej od al. Rodziny Scheiblerów do ul. Węglowej w Łodzi. Na wideo opublikowanym na Facebooku przez fanpage "Rowerowa Łódź" widać, jak ciężarówka wioząca materiały budowlane wjeżdża z placu obok na drogę przeznaczoną dla rowerzystów.

W poście czytamy: "Droga dla rowerów przy ul. Węglowej została dzisiaj zniszczona. Przez kogo? Przez kierowcę samochodu ciężarowego, który zamiast jechać po pobliskim PUSTYM parkingu do ul. Lindleya, wolał wpakować się na drogę dla rowerów i chodnik. Ominąć słupki, wjechać na torowisko tramwajowe i ściąć rondo". Dalej autorzy wpisu zwracają uwagę, że kierowca przejechał przez ścieżkę kilka razy. Poinformowali też, że o zdarzeniu wiedzą już policja i Zarząd Dróg i Transportu.

Aby obejrzeć wideo, kliknij w "Obejrzyj na Facebooku"

To nie pierwszy taki przypadek

Rzecznik Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi Tomasz Andrzejewski powiedział "Gazecie Wyborczej", że ZDiT potrzebuje pomocy policji: "Jeżeli ciężarówka wyjeżdżała z placu budowy, to budowę może skontrolować policja. My tylko możemy wyznaczyć drogi dojazdowe, ale one przecież są. Trzymanie się przez kierowców wyznaczonych dróg może jednak egzekwować tylko policja" tłumaczy i dodaje, że interwencja policji jest też niezbędna do ustalenia, kto pokryje koszty naprawy ścieżki.

Do podobnej sytuacji doszło też w zeszłym roku. Wówczas ciężarówka wjechała na tę samą ścieżkę rowerową, jechała w przeciwnym kierunku.

(DSZ)