Jak podaje policja, do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 5 lutego, na drodze ekspresowej S7. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach, podczas obsługi zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów zobaczyli kierowców, którzy zlekceważyli korytarz życia i zaczęli zawracać na drodze ekspresowej, by skrócić sobie czas oczekiwania na przejazd. Za popełnione wykroczenia mundurowi nałożyli na kierujących mandaty w wysokości 2 tys. zł.

Zobacz też: Strażak: "widziałem chyba wszystko, ciężko to wymazać z pamięci"

Kierowcy wykorzystują korytarze życia, by ominąć korki

Niestety, nie jest to pierwsza taka sytuacja zaobserwowana na autostradach i drogach szybkiego ruchu. W internecie znaleźć można masę filmików, na których widać, jak kierowcy "ewakuują się" z korka przez korytarz życia. Zdarzają się też osoby, które po prostu jadą pod prąd po autostradach i ekspresówkach. Nie trzeba chyba nikomu mówić, jakie mogą być konsekwencje czołowego zderzenia przy prędkości 140 km na godz.

Zobacz też: Wykorzystali korytarz życia do jazdy pod prąd. Popis bezmyślności

Pomimo licznych komunikatów i apeli w mediach wielu kierowców w sposób nieodpowiedzialny wykorzystuje korytarz życia, zawracając, zastawiając przejazd lub po prostu jadąc za pojazdem uprzywilejowanym, by szybciej przejechać i ominąć zator drogowy. Pamiętajmy, że korytarzem życia mogą poruszać się tylko pojazdy uprzywilejowane oraz pojazdy zarządców dróg lub pomocy drogowej biorące udział w akcji ratowniczej.

Zobacz też: Gdzie się szkolą służby ratunkowe? Na nowych, nieotwartych drogach