Outlander 2016 to pierwszy produkcyjny samochód Mitsubishi opisany nowym językiem stylistycznym tej marki. Przeszedł on nie tylko przez typowy proces „odświeżania” modelu, ale otrzymał też wyjątkowo dużo ważnych technicznych i technologicznych modyfikacji, które czynią go doskonalszym i lepiej jeżdżącym samochodem. Outlander w wersji modelowej 2016 zamierza pozostać liderem swojego segmentu w USA, przyciągając wymagających nabywców poszukujących pojazdów o znakomitych własnościach jezdnych, jakości wykonania i wysokim poziomie bezpieczeństwa.

 Foto: ACZ / Auto Świat

Mitsubishi Outlander 2016 - poważne zmiany

Mitsubishi Outlander 2016 charakteryzuje odważny, nowy wygląd zewnętrzny, stylowe i funkcjonalne wnętrze oraz ponad 100 technicznych i technologicznych modyfikacji podwozia, które wprowadzono celem podwyższenia sztywności struktury nadwozia, poprawy jakość jazdy oraz obniżenia poziomu hałasu i drgań (NVH). Zmiany wprowadzone w Outlanderze zdecydowanie przekraczają ramy tradycyjnego „odświeżenia” samochodu w połowie jego życia na taśmie produkcyjnej, na co składają się zwykle drobne poprawki i zmiany stylistyczne. Nowy Outlander został przeprojektowany i udoskonalony, aby wyróżnić go na tle konkurencji w segmencie średnich crossoverów, wykorzystując do tego solidny i dynamiczny wygląd oraz znakomite wrażenia z jazdy w połączeniu z niezawodnością i bezpieczeństwem według najwyższych standardów Mitsubishi.

Mitsubishi Outlander 2016 - nowa twarz marki

Outlander 2016 wyróżnia się stylizacją przedniej części nadwozia wykonaną według nowej koncepcji Mitsubishi nazwanej “Dynamic Shield.” W stylizacji nadwozia zwraca uwagę nowocześnie i agresywnie wyglądający, od nowa zaprojektowany pas przedni wraz z nowymi, przeprojektowanymi błotnikami, reflektorami w technologii LED, dolnymi segmentami drzwi, aluminiowymi obręczami kół o średnicy 18 cali oraz z nowym pasem tylnym i umieszczonymi w nim lampami LED.

Mitsubishi Outlander 2016 - nowe wnętrze

Outlander 2016 otrzymał przeprojektowane wnętrze, w którym znalazły się miękkie materiały zastosowane także w przekonstruowanej kierownicy, nowy system łączności Mitsubishi (MMCS), system audio połączony z nawigacją satelitarną i wyświetlaczem, a także nowe akcenty wykończenia paneli drzwiowych i deski rozdzielczej, lepsze materiały tapicerskie siedzeń i podsufitki oraz lusterko wsteczne z funkcją automatycznego przyciemniania.

 Foto: ACZ / Auto Świat

Mitsubishi Outlander 2016 - udoskonalone podwozie i układ napędowy

Outlander w wersji modelowej 2016 oferuje lepsze własności drogowe oraz

znacznie zredukowany poziom hałasu i drgań, które pojawiły się wraz ze wzrostem sztywności strukturalnej nadwozia i zawieszenia kół, co pozwoliło zapewnić ciszę i szczególnie wysoki komfort jazdy.

Ulepszenia konstrukcyjne obejmują przeprojektowane zawieszenie i elektryczny układ wspomagania kierownicy, grubsze szyby tylnych drzwi, solidniejszą izolację akustyczną w całym pojeździe, tłumienie dynamiczne

w przednim i tylnym zawieszeniu oraz w tylnym mechanizmie różnicowym, a także lepsze uszczelnienie okien i komory silnika.

Kolejną nowością jest następna generacja bezstopniowej przekładni CVT, dzięki której poprawiły się przyspieszenia, osiągi, jakość zmiany przełożeń i płynność przekazywania momentu obrotowego.

Mitsubishi Outlander 2016 - zaawansowanych technologie bezpieczeństwa

Model ten oferuje zaawansowane technologie bezpieczeństwa, jak system łagodzenia kolizji czołowych (FCM), system ostrzegania przed opuszczeniem pasa ruchu (LDW) i tempomat adaptacyjny (ACC).

Wszystkie wersje modelowe Outlandera na rok 2016 posiadają system SRS z siedmioma (7) poduszkami gazowymi, w tym z poduszkami czołowymi współpracującymi z czujnikami obciążenia fotela pasażera oraz położenia fotela kierowcy, poduszkami bocznymi umieszczonymi w oparciach przednich foteli i bocznymi kurtynami gazowymi z czujnikami wywrócenia na dach. Samochód wyposażono w system ABS z elektronicznym rozkładem siły hamowania (EBD), system wspomagania nagłego hamowania, system wspomagania ruszania pod górę (HSA), system stabilizacji toru jazdy (ASC) wraz z systemem kontroli trakcji (TCL), a także system monitorowania ciśnienia powietrza w kołach (TPMS).

Kolejny poziom zabezpieczeń obejmuje wzmocnioną konstrukcję nadwozia według opracowanego przez Mitsubishi systemu RISE, który pozwala absorbować energię zderzeń, pomagając w ten sposób chronić pasażerów podróżujących samochodem. Struktura systemu RISE jest wbudowana w nadwozia wszystkich samochodów produkowanych przez Mitsubishi Motors.