Wybierz samochód

Mitsubishi

Mitsubishi

Mitsubishi jest japońskim przedsiębiorstwem założonym w 1870 roku przez Yataro Iwasakiego, które działa m.in. w branży lotniczej, zbrojeniowe, a co nas najbardziej interesuje – samochodowej. Nazwa oznacza po japońsku „3 diamenty” i odzwierciedla to w swoim logo.

Początki firmy były związane z żeglugą i transportem, a od 1917 roku rozpoczęto produkcję samochodów. Pierwszym modelem Mitsubishi był A. Główny zamysł był taki, aby był wytrzymały i mało palił. Niestety nie odniósł sukcesu przez zbyt wysoką cenę i jego produkcja zakończyła się po wytworzeniu zaledwie 22 egzemplarzy. Po tym, zaczęli budować ciężarówki i auta użytkowe.

Pierwszym powojennym samochodem osobowym był w 1960 roku model 500, który tym razem już odniósł sukces. Po 10 latach została wydzielona spółka Mitsubishi Motors Corporation i w 1973 roku powstaje pierwsza generacja jednego z najpopularniejszych modeli marki – Lancera.

Automaniakom szczególnie przypadła do gustu usportowiona wersja Lancera, Evolution, która przez lata rywalizowała z inną legendą, Subaru Imprezą, w rajdowych mistrzostwach świata. Popularny „EVO”, pojawił się jednak na rynku dopiero w 1992 roku, doczekał się 10 generacji i jego koniec nastąpił w 2015 roku.

Mitsubishi nie zapowiedział zaprojektowania kolejnej generacji tego wspaniałego auta.

Mitsubishi - modele

Mitsubishi - powiązane artykuły

Pokaż więcej